Prominent & Leading Manufacturer from Kolkata, we offer 100 kld ss biological treatment plant, 500 kld ss biological treatment plant, 50kld ss biological treatment plant, 200 kld ss biological treatment plant, 200 kld ms biological treatment plant and 100 kld ms biological treatment plant.
₹ 400000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 KLD |
| Industry / Application | Pharmaceutical & Chemical |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Treatment Technology | MBBR (Moving Bed Biofilm Reactor) |
| Capacity (KLD/MLD) | 100 KLD |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Pharmaceutical & Chemicals |
| Material of Construction (Tank) | Stainless Steel (SS) |
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| Installation Type | Prefabricated |
| Material Of Construction | Stainless Steel |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Residential & Commercial Building |
| Type | ETP |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| Installation Type | Complete Civil Work |
| Material Of Construction | Stainless Steel |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Residential & Commercial Building |
| Type | ETP |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 650000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| Installation Type | Complete Civil Work |
| Material Of Construction | Stainless Steel |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Residential & Commercial Building |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 240000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| Material Of Construction | Mild Steel |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Pharmaceutical & Chemicals |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Pharmaceutical & Chemicals |
| Voltage | 280V |
| Material | MS |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Pharmaceutical & Chemicals |
| Material | MS |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 75KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Pharmaceutical & Chemicals |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 75KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Pharmaceutical & Chemicals |
| Material | SS |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Pharmaceutical & Chemicals |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
| Material | SS |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Pharmaceutical & Chemicals |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 700000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 KLD |
| Automation Grade | Automatic |
| AMC Provided | Yes |
| Application Industry | Pharmaceutical & Chemicals |
| Material | MS |
| Voltage | 280V |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
Joydip Manna (CEO)
Plizma Technology
2A, 64, Purti Planet, N.G Saha Road, Kolkata - 700061, West Bengal, India