Offering you a complete choice of products which include 30kld ss industrial sewage treatment plant, 50kld ss industrial sewage treatment plant, 100kld ss industrial sewage treatment plant, 500kld ss industrial sewage treatment plant, 1500kld ss industrial sewage treatment plant and 300kld ss industrial sewage treatment plant.
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Feed Flow Rate(m3/day) | 51-100 m3/day |
| Capacity | Up to 30 KLD |
| Installation Type | Complete Civil Work |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | Plizma Technology |
| Voltage | 280V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 700000 / Piece Get Latest Price
| Feed Flow Rate(m3/day) | 51-100 m3/day |
| Capacity | 50 KLD |
| Installation Type | Complete Civil Work |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Brand | Plizma Technology |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Feed Flow Rate(m3/day) | 51-100 m3/day |
| Capacity | 100 KLD |
| Installation Type | Complete Civil Work |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
| Brand | Plizma Technology |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Feed Flow Rate(m3/day) | 51-100 m3/day |
| Capacity | 500 KLD |
| Installation Type | Complete Civil Work |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
| Brand | Plizma Technology |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 700000 / Piece Get Latest Price
| Feed Flow Rate(m3/day) | 101-500 m3/day |
| Installation Type | Containerized Plug & Play |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Capacity KLD | 1500KLD |
| Frequency | 50Hz |
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Feed Flow Rate(m3/day) | 51-100 m3/day |
| Capacity | 300 KLD |
| Installation Type | Containerized Plug & Play |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Usage | Industrial |
| Brand | Plizma Technology |
| Voltage | 280V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 400000 / Piece Get Latest Price
| Capacity (KLD/MLD) | 500 KLD |
| Feed Flow Rate(m3/day) | 51-100 m3/day |
| Installation Type | Containerized Plug & Play |
| Material of Construction | Mild Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
| Brand | Plizma Technology |
| Usage | Industrial |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Feed Flow Rate(m3/day) | 51-100 m3/day |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 1000 KLD |
| Installation Type | Containerized Plug & Play |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
| Brand | Plizma Technology |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(KLD) | 30 KLD |
| Material Of Construction | Mild Steel |
| Installation Type | Containerized Plug & Play |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
| Brand | Plizma Technology |
| Usage | Industrial |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 650000 / Piece Get Latest Price
| Inlet Flow Rate(m3/hr) | 300 m3/hour |
| Capacity | 100 KLD |
| Material Of Construction | Mild Steel |
| Usage | Industrial |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
| Brand | Plizma Technology |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Feed Flow Rate(m3/day) | 101-500 m3/day |
| Capacity | 1000 KLD |
| Installation Type | Complete Civil Work |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | Plizma Technology |
| Voltage | 280V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 400000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2000KLD |
| Feed Flow Rate(m3/day) | 51-100 m3/day |
| Installation Type | Containerized Plug & Play |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
| Brand | Plizma Technology |
| Usage | Industrial |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 400000 / Piece Get Latest Price
| Feed Flow Rate(m3/day) | 51-100 m3/day |
| Capacity | 300 KLD |
| Installation Type | Containerized Plug & Play |
| Material of Construction | Mild Steel |
| Brand | Plizma Technology |
| Usage | Industrial |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 280V |
Minimum order quantity: 1 Piece
Joydip Manna (CEO)
Plizma Technology
2A, 64, Purti Planet, N.G Saha Road, Kolkata - 700061, West Bengal, India